Zdam maturę - Łomża
kursy maturalne i gimnazialne - Łomża

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka. Pomagaliśmy potrzebującym rodzinom

 

Około pięćdziesięciu rodzin z powiatu łomżyńskiego otrzymało pomoc w ramach akcji Szlachetna Paczka.

 

Nasza firma zaangażowała się w Szlachetną Paczkę z prostego powodu. Chcieliśmy pomóc najbardziej potrzebującym. W ramach akcji rodziny żyjące w ubóstwie przed świętami Bożego Narodzenia otrzymały paczki z żywnością, ubraniami oraz sprzętem RTV i AGD - wśród prezentów znalazły się nawet lodówka i dwie pralki.

 

W akcji wzięło udział około 15 wolontariuszy, w tym nasi pracownicy. Biuro rekrutujące wolontariuszy oraz poszukujące potrzebujących rodzin zlokalizowaliśmy w siedzibie naszej firmy przy ul. Wyszyńskiego 20 w Łomży. Natomiast magazyn, w którym gromadzone były dary mieścił się w szkole w Szczepankowie. Wypełniły w sumie pół TIR-a!

 

Zajęliśmy się też rozwożeniem paczek do konkretnych rodzin. W rezultacie udało się pomóc osobom nie tylko z Łomży, ale też Nowogrodu i okolic. Akcją przeprowadzoną w Szczepankowie w grudniu 2009 roku zainteresowała się nawet telewizja TVN24, która przygotowała na ten temat reportaż.

 

Ogólnopolską akcję społeczną Szlachetna Paczka już po raz dziewiąty zorganizowało Stowarzyszenie Wiosna. Jej celem było przekazanie wigilijnej pomocy najuboższym rodzinom z całej Polski. Na wsparcie mogą liczyć nie tylko osoby biedne, ale też ludzie, których dotknęły nagłe wypadki losowe, jak choroba, śmierć, kradzieże czy pożary. W zeszłym roku pomoc w ramach programu otrzymało 48 tysięcy osób.

 


projekt i wykonanie: Kamikaze | Pozycjonowanie stron
Copyrights LCE LOGOS Centrum Edukacyjne Yan Ramanchuk
Kursy maturalne i gimnazjalne, zajęcia z matematyki, j. polskiego - Łomża, Ostrołęka, Białystok