Zdam maturę - Łomża
kursy maturalne i gimnazialne - Łomża

Bezpłatne kursy

Bezpłatne kursy dla maturzystów

 

40 uczniów z powiatu białostockiego od lutego do maja uczęszczało na bezpłatne zajęcia z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego.

 

Było to możliwe dzięki realizacji projektu „Efektywna edukacja szansą na uzupełnienie deficytu wiedzy maturzystów z powiatu białostockiego" dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Naszym partnerem w tym projekcie było Centrum Promocji Podlasia.

 

Celem projektu było wsparcie merytoryczne i psychospołeczne maturzystów (20 dziewcząt i 20 chłopców). Dlatego kurs został wzbogacony ćwiczeniami na koncentrację i szybsze zapamiętywanie przerobionych tematów.

 

Uczniowie mogli odbyć specjalistyczną terapię Biofeedback, co oznacza „biologiczne sprzężenie zwrotne". Polega ona na dostarczaniu człowiekowi informacji zwrotnej o zmianach jego stanu fizjologicznego. Informacje przekazywane są pacjentowi w formie wizualnej, np. podczas pogłębiania koncentracji na ekranie monitora powiększa się piłka lub samolot leci wyżej, w chwilach rozproszenia piłka znika, natomiast samolot obniża lot lub akustycznej - przyjemny dźwięk przy „sukcesie", nieprzyjemny przy „porażce". Dzięki temu osoba może nauczyć się świadomie modyfikować funkcje, które normalnie nie są kontrolowane świadomie.

 

Uzupełnieniem zajęć dydaktycznych były też warsztaty trenujące umiejętności psychospołeczne przeprowadzone przez renomowanego polskiego psychologa biznesu Leszka Mellibrudę.

 

Projekt były współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.

 


projekt i wykonanie: Kamikaze | Pozycjonowanie stron
Copyrights LCE LOGOS Centrum Edukacyjne Yan Ramanchuk
Kursy maturalne i gimnazjalne, zajęcia z matematyki, j. polskiego - Łomża, Ostrołęka, Białystok